English

 

درباره شرکت مهندسی لعاب تهران نوین

پیشنیه:

این شرکت در سال 1374 تحت عنوان شرکت مهندسی خدمات لعاب فلز تهران(تمکو)، فعالیت خود را با استفاده از متخصصین با تجربه آغاز نمود. محوریت فعالیتهای انجام گرفته در دهه هفتاد، حول تجهیز و آموزش سامانه لعابکاری تأمین مواد در صنایع لوازم خانگی کشور بوده است.
در دهه هشتاد با توجه به موفقیت های بدست آمده، و در مسیر برداشت گامهایی مهمتر، تولید لعاب آستری در دستورکار شرکت قرار گرفت وبه این ترتیب زمینه برای رسیدن به خودکفایی درتولید این محصولات فراهم گردید. نیاز روز افزون صنایع کشور و وجود منابع طبیعی، ما را به تولید گونه های دیگر لعاب رهنمون بوده است.

در حال حاضر، با بهره برداری از تجربه اندوخته شده نزدیک به دو دهه فعالیت تخصصی در زمینه لعاب برای صنعت لوازم خانگی، و همچنین دریافت دانش فنی از شرکت های معتبر خارجی، ارائه خدمات تخصصی لعابکاری برای سایر صنایع نیز در دستور کار قرارگرفته که با استقبال روبرو شده است.

از دیگر دستاوردهای تبادل تجربیات و دانش فنی با شرکت های همکار، توجه بیشتر به موضوع حفاظت از محیط زیست، چه در فرایند خدمات لعابکاری در کارخانه شرکت واقع در قزوین و چه کارخانه هایی است که سیستم های مختلف خطوط لعابکاری توسط شرکت برای آنها طراحی و نصب شده. بطور مشخص، خریداری و نصب سیستم تمام اتوماتیک لعاب پودری الکتروستاتیک از شرکت معتبر Strong ترکیه در محل کارخانه در قزوین باعث کاهش چشمگیر عوامل آلوده کننده محیط زیست شده است.

این سیستم که دارای دو روبات و 16 گان پاشش پودر لعاب الکتروستاتیک می باشد، پوشش پودر لعاب را با دقتی بسیار بالا به قطعه مورد نظر می پاشد. ذرات معلق کاملا جمع آوری شده و پس از تصفیه مجددا" مورد استفاده قرارمی گیرد. کاهش مصرف انرژی (برای گرم کردن محفظه های سنتی حاوی مواد چربی گیر و شوینده)، احتراز از آلوده شدن آب و هوا ناشی از فرایند شستشو و به حداقل رسیدن ضایعات در فرایند لعابکاری و در نتیجه سرعت و دقت بسیار بالا، کل مصرف انرژی را درفرایند به حداقل می رساند.

در کنار روند افزایش کمی و کیفی خدمات و تولیدات شرکت، تنوع بخشی به طیف مشتریان مد نظر قرار گرفته است. تجربه اندوخته شده در کار با لعاب های تخصصی و مقاوم دربرابر اسید و انواع خوردگی ها و همچنین دستیابی به دانش فنی مربوطه از راه تبادل نظر با همکاران بین المللی، یعنی شرکت های "گزیم فریت" و Strong ، ارائه خدمات به سایر بخش های صنعتی از جمله نیروگاه ها، پالایشگاه ها و کارخانه های پتروشیمی را امکان پذیر ساخت. در این راستا، پروژه هایی برای ساخت و تامین قطعات مربوط به بسکت های سیستم ژونگستروم نیروگاه های "شازند اراک" و "شهید محمد منتظری" با موفقیت به اجرا درآمد.

یکی دیگر از دستاوردهای کوشش همه جانبه شرکت مهندسی لعاب تهران نوین برای ارتقاء فعالیت های خود، جایگزینی سیستم سنتی لعابکاری ورق های آهنی (چربی گیری، شستشو، استفاده از حلال ها و سایر مواد شیمیایی و غیره) با سیستم پاشش پودر لعاب تمام اتوماتیک است که علاوه بر صرفه جویی قابل توجه در مصرف انرژی، بدلیل حذف مراحل متعدد، از آلوده ساختن آب و هوا در فرایند جلوگیری شده و هم اینک شرکت از نظر رعایت استانداردهای زیست محیطی در سطح اول شرکت های فعال در این رشته است.

 

مدیریت:

  • مدیر عامل: آقای مهندس منصور شاه بختی